לוח סדנאות שנתי 2023 עד קיץ 2024

הכול מתחיל בלתכנן את השנה שלכם ולראות קדימה מתי לתת לעצמך את הזמן לנוח להטען ולהתפתח, ריכזנו עבורכןם את כל הפעילות השנתית שלנו בדף אחד, בו תוכלו להתעדכן באופן רציף בסדנאות ובריטריטים השונים, המתקיימים במהלך השנה כולה, בארץ וביוון, ולתכנן את הסדנאות שלכם עמנו. הלוח מסודר לפי תאריכי הסדנאות הקרובות. נשמח שתצטרפו אלינו

סדנת שתיקה – ויפאסנה בנאות סמדר

עם סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג פרי

15-18.11.23 רביעי עד שבת

תרגול ויפאסנה מאפשר להתמודד עם הזרימה הדינאמית של החיים בתודעה שלווה ובלב פתוח. הצטרפו אלינו לריטריט שתיקה בהנחייתן המסורה של סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג פרי מורות בתובנה. ארבעה ימים של תרגול והתבוננות פנימית, של עצירה, שחרור והתחדשות בטבע ובמקום ייחודי. בשתיקה ובשקט של המדבר, תחת רקיע זרוע כוכבים, בדממה פנימית וחיצונית.

קיבוץ נאות סמדר, השוכן בנגב הדרומי, הוקם מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. הקהילה נבחנת מדי יום בחיים המשותפים ובעשייה המשותפת של חברי הקיבוץ ומתנדבים. מתחם הסדנאות נמצא בסמוך לקיבוץ באזור מבודד ושקט המשקיף על הרי אדום המרהיבים. הריטריט כמעט מלא.

ב 2024 יתקיימו עוד 2 סדנאות בנאות סמדר

4-6.4 סדנת "אישה" בנושא תזונה עם אביטל סבג ותמי צוברי

8-11.5 ריטריט שתיקה עם סטיבן פולדר ושימי לוי

גאגא במדבר במואה

28-30.12.23 חמישי עד שבת

מוזמנים לסגור את השנה בסופ"ש של סדנת גאגא במדבר עם אורחים רבים מכל העולם, בהנחיית שני מורים בכירים, בבחירה מוקפדת של המנהל האומנותי של גאגא. שפת התנועה גאגא של אוהד נהרין נובעת מעולם המחול המודרני אך מונגשת לכולם, היא תורמת לגמישות, לזריזות, מעצימה חיוניות וערנות, משחררת מתחים, מאפשרת לחוות את ההנאה שהתנועה בסביבה מזמינה, בנוכחות מלאה ואיכותית. בואו להעיר את החושים והדמיון בשלושה ימים של חוויה יוצאת דופן באחד המקומות היפים בארץ.

מואה נווה מדבר, אחד המקומות היפים בארץ, הממוקם במדבר בלב הערבה, הינה משכן לתרבות של שלום; בין אדם לעצמו ולסביבתו. המתחם משתרע על 60 דונם, כולל בוסתן, אגם יפהפה, חדרי אירוח מקסימים מלבני אדמה, אוהלי פגודה ייחודיים, אולם גדול לתרגול, וטבע מדהים המוקף בשקט המדברי. ההרשמה נפתחת בתחילת ספטמבר.

ריטריט שתיקה במואה

5-9.3.24 שלישי עד שבת

הצטרפו אלינו לריטריט שתיקה בהנחייתן המסורה של סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג פרי מורות בתובנה. ארבעה ימים של תרגול והתבוננות פנימית, של עצירה, שחרור והתחדשות בטבע ובמקום ייחודי. בשתיקה ובשקט של המדבר, תחת רקיע זרוע כוכבים, בדממה פנימית וחיצונית.

מואה נווה מדבר, אחד המקומות היפים בארץ, הממוקם במדבר בלב הערבה, הינה משכן לתרבות של שלום; בין אדם לעצמו ולסביבתו. המתחם משתרע על 60 דונם, כולל בוסתן, אגם יפהפה, חדרי אירוח מקסימים מלבני אדמה, אוהלי פגודה ייחודיים, אולם גדול לתרגול, וטבע מדהים המוקף בשקט המדברי. ההרשמה נפתחת בתחילת ספטמבר.

חברותא ליל הסדר במואה

 22-24.4.24 שני עד רביעי

הצטרפו אלינו לחופשת חג רב-משפחתית שתעניק לכם חוויה רב-חושית במואה נווה מדבר, אחד המקומות היפים בארץ שברוב ימות השנה מארח סדנאות וריטריטים בלבד, ובחגי ישראל פותח את דלתותיו למשפחות וילדים בחברותא.

במהלך האירוח יתקיימו סדנאות תוכן מעשירות המחברות את כל המשפחה יחדיו, טיולים רגליים והיכרות עם המדבר, ויוגשו ארוחות שף משובחות על טהרת הצמחונות והטבעונות שיהיו, כמובן, כשרות לפסח.

מואה ממוקמת בערבה, בין המושבים צופר וצוקים, על שביל ישראל ודרך הבשמים, ומשתרעת על 60 דונם הכוללים בוסתן, אגם גדול וטבע מדהים המוקף בשקט מדברי.

מואה נווה מדבר, אחד המקומות היפים בארץ, הממוקם במדבר בלב הערבה, הינה משכן לתרבות של שלום; בין אדם לעצמו ולסביבתו. המתחם משתרע על 60 דונם, כולל בוסתן, אגם יפהפה, חדרי אירוח מקסימים מלבני אדמה, אוהלי פגודה ייחודיים, אולם גדול לתרגול, וטבע מדהים המוקף בשקט המדברי.

סדנת נשים במואה

23-25.5.24 חמישי עד שבת

הצטרפי אלינו לסדנת נשים ייחודית זו שתאפשר לאישה להיחשף לנשיותה באמצעות יוגה נשית ומחול שבטי, פתיחת התודעה דרך שיחות עומק וחיבור לקול שלנו בסדנת שירה ברברית יחודית.

מפגש של שתי מורות בכירות ומדהימות משני קצוות האסכולה מיה ארצי פדן ואורלי פורטל, שתלמדנה אותנו טכניקות, תנוחות, צעדים ומקצבים מעולמן המקצועי. הן יעניקו לנו ידע וכלים כיצד לאסוף ולעגן את החלקים הנשיים שלנו ובו בזמן לשחרר את התנועה והתודעה שלנו בתוך המרחב החיצוני שמסביבנו.

יוגה נשית ואיורוודה באוויה – יוון

עם מירה ארצי פדן וליטל סימון

9-14.7.24 שלישי עד ראשון

לאחר סדנה מוצלחת מאד שנה שעברה, אנו גאות להציג את התאריך לסדנה בשנת 2024 סדנה מעמיקה וייחודית, המיועדת למתרגלות יוגה (מכל השיטות), מורות ליוגה, מטפלות הוליסטיות ונשות מקצוע טיפולי הרוצות להעמיק את הידע ולהעבירו הלאה. בסדנה נלמד על סודות הגוף והנפש בתקופת האביב השני בחיינו- גיל המעבר. בתרגול ובשיחות עם מירה ארצי פדן על גופנו דרך יוגה נשית, ובתזונת איורוודה בהרצאות ושיחות עם ליטל סימון, בסדנה יוכן לנו אוכל איורוודי מדויק שתבשל השפית אביטל סבג, במיוחד עבורנו. בואי ללמוד לנוע עם השינויים, להפחית ולאזן תסמינים ולהפוך את הדרמה לדהרמה.

וילה אברוף אחוזה משפחתית מקסימה מ-1833, ששמרה על אופייה המקורי ועדיין מנוהלת על ידי בני המשפחה. ממוקמת בצמוד לכפר קטן על האי אוויה, האי השני בגודלו ביוון והקרוב ביותר לאתונה. האחוזה כוללת שני בתים היסטוריים ששופצו במלואם, גנים מקסימים המוקפים בטרסות, אולם יוגה יפהפה, בריכת שחייה מקסימה ונמצאת שבע דקות מהים.