ויפסנא נאות סמדר

ארבעה ימים בנאות סמדר

בעת הזאת אנחנו מוקירות את האפשרות להתכנס, למצוא מרגוע ונחמה בתרגול העמוק של הריטריט ולחזק את הכוחות והקשרים שמקיימים אותנו בזמנים מאתגרים אלו. אנו מזמינות אתכם לזמן של ריפוי, התקרקעות וחיבור המתפתחים תחת כנפיה המיטיבות של הדרך.

זוהי הזדמנות להתבוננות מיטיבה במה מתחולל בתודעה שלנו, ברגשות הסוערים שפוקדים אותנו וחיזוק המשאבים הפנימיים העומדים לרשותנו בעת הזאת.

הריטריט מתקיים בשלוות יופיו הקסום של נאות סמדר והמדבר הנמצא באזור של אפס התרעות, כך שתהיה לנו הזדמנות לחוות את השילוב בין תרגול מדיטציה בשתיקה עם שהייה בטבע, בתנאים טובים עם חדרים נוחים ומפנקים.

בריטריט יתקיימו שיעורי יוגה בבוקר לבחירה עם אודליה שהינה מורה בכירה לויג'נאנה יוגה. אזור נאות סמדר הוא אזור בטוח ושקט. לתקופה זו יש תנאי תשלום וביטול מיוחדים. אין צורך בניסיון קודם בריטריט זה. תצא רשימת טרמפים לריטריט.

על הריטריט

השתיקה מציעה מרחב מדיטטיבי של תרגול והתבוננות פנימית, כדי לפתח את האפשרות לחזק את החוסן הפנימי והחיבור לעצמנו. המדבר מציע לנו שקט, יופי, רקיע זרוע כוכבים, דממה פנימית וחיצונית במרחב של אפס התרעות. השתתפות בריטריט ויפאסנה היא הזדמנות נדירה להתנתק מחיי היומיום המורכבים בתקופה זו ולהפנות את המבט פנימה, לטפח מודעות עצמית עמוקה ותובנות לגבי טבע הנפש, הסבל והשחרור מהסבל. על ידי התרחקות זמנית מהרעש והלחץ של תקופה מורכבת זו, אנחנו יוצרים סביבה אידיאלית לעבודה פנימית. השקט עוזר להשקיט את המוח ומאפשר לנו להתבונן במחשבות ובתחושות ללא הסטרס מסביב. התרגול בריטריט מעניק לנו תובנות לגבי המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו, והבנה טובה יותר של עצמנו ושל דפוסי ההתנהגות שלנו. התרגול מטפח קבלה, חמלה ויציבות, המאפשרים לנו להישאר מאוזנים מול אתגרי החיים.

הריטריט מספק גם קהילה תומכת והדרכה ממורות ותיקות ומנוסות. זוהי חוויה טרנספורמטיבית שמקדמת מודעות, גילוי עצמי ושלווה פנימית. הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, עמידה ושכיבה, עם הליכות מדיטטיביות בשקט המדברי, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים עם המורות בקבוצות קטנות ומפגשים אישיים.

בכל יום יהיה שיעור בוקר של יוגה לבחירה עם אודליה שהינה מורה בכירה ליוגה ויג'נאנה.

בריטריט מפקידים פלאפונים וההפקה מגבה את הריטריט עם טלפון חרום שינתן עבור כולם להודעות מהבית בעת הצורך ותסייע לכל משתתף עם בקשה או עזרה כדי להגיע לריטריט להרפות, לתרגל ולרפא את נפשו.

בריטריט יוגש אוכל צמחוני וטבעוני טעים עי צוות המטבח של נאות סמדר, פינת קפה ותה פתוחה כל היום עבורכם.

אין צורך בניסיון קודם בריטריט זה ותצא רשימת טרמפים להגעה וחזרה לריטריט. אנחנו פה לכל שאלה עבורכם, נשמח לסייע.

על המקום

הריטריט מתקיים במרכז האירוח נאות סמדר, המציע את שלוות יופיו הקסום של המדבר בתוך חדרים אקולוגיים יפים ומפנקים עם פינות ירוקות, מטופחים באהבה וחיבור לטבע העוצמתי שמקיף את המקום. המרחב השקט של המדבר יחד עם היופי של מרכז האירוח תומכים מאוד ביכולתנו להניח את המתחים של היומיום ולהתפנות להקשבה והתבוננות פנימה והחוצה. תנאי המקום היפים, המוקפים במדבר רחב-ידיים, מהווים תנאים אידיאליים למפגש אינטימי וצלול עם עצמנו, עם הכוחות והמשאבים העמוקים שלנו, ועם מעיין הכוח, החוכמה והאהבה הקיים בנו. הקיבוץ נמצא באזור של אפס התרעות . ויש בו כיתת כוננות וצבא בסמוך.

קיבוץ נאות סמדר – שוכן בנגב הדרומי מעל הערבה, הקיבוץ הוקם ב-1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. נאות סמדר הוקמה מתוך מסע מרתק של מחקר והתבוננות, והיא נבחנת מדי יום בחיים המשותפים ובעשייה המשותפת של חברים הגרים בקביעות ומתנדבים. מתחם הסדנאות נמצא כסמוך לקיבוץ עצמו באזור מבודד ושקט המשקיף על הרי אדום המרהיבים. הנסיעה מתל אביב כשלוש שעות ללא עצירה. תהיה רשימת טרמפים לסדנה כדי לחלוק את הנסיעה יחדיו.

המורות בסדנה

The teachers

מהמורות הוותיקות בארץ למיינדפולנס, בודהיזם וחופש. מתרגלת ומלמדת מזה 25 שנים, מורה בעמותת ‘תובנה’, ב’מרכז ללימודי גוף-נפש’ ובמסגרות נוספות. חייתה 7 שנים חיי פרישות ותרגול באשראם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית. סנדיה תרגלה תקופות ארוכות בארה”ב, באירופה ובמזרח. שמה דגש על הקשר בין התרגול לחיי היומיום, על חקירת החוויה האישית האותנטית ועל האפשרות לחיות חיים ערים בכל רגע. מאמינה שבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול, להיות נדיבים ולהתעורר. לאתר המורה

מתרגלת מדיטציה ויוגה וחוקרת את הדהרמה מאז 1997. היא מלמדת בעמותת תובנה, המרכז ללימודי גוף-נפש ובמסגרות אחרות בארץ ובעולם. שנים של תרגול והתבוננות הראו לה שהחיים עצמם הם שותף נפלא ללמידה גמישה וערה, ושתרגול ושהייה בטבע כמעט תמיד תומכים בנו. אודליה הינה מורה בכירה ליוגה ויג"נאנה בעלת תעודת הוראה בכירה ליוגה מטעם מכללת וינגייט ותלמידתה של אורית סן גופטה וזכתה ללמוד במשך תקופות ממושכות עם מורים נפלאים לדהרמה ולמסורת הבודהיסטית. אודליה חייה ומלמדת בעמק האלה.

דאנה למורות  – כלכלת הלב הבודהיסטי לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.  דאנה הוא מונח שמקורו במזרח ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים 'דאנה', אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד והתרגול ניתנו על ידי המורים ללא תנאי, וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד. התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר וההזנה שבין הנתינה והקבלה, בין המורה לתלמיד.

ההרשמה לריטריט הסתיימה, מוזמנים להירשם לרשימת המתנה בסוג חדר בו אתם מעוניינים. תודה

סוגי האירוח בנאות סמדר

מחירי האירוח כוללים שלושה לילות בנאות סמדר, הפקה וארוחות לכל אורך השהות ומע"מ.(לא כולל את הדאנה למורות)
בתקופה זו יש תנאי תשלום וביטול מיוחדים, פרטים בהמשך הדף. תצא חשבונית עסקית עבור סדנה מקצועית המתאימה לעצמאים ולאנשי מקצוע במידת הצורך.

חדר אירוח עם 2 מיטות נפרדות ל-2 אורחים

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת, עם 2 מיטות יחיד.( התמונה להדגמה בלבד )
מחיר לאדם לכל השהות: 2680 ₪

חדר פרטי

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת ומיטה זוגית
במחיר של: 3,280 ₪

בקתה יורט מיוחדת וגדולה ל3 או 5 – משתתפים

בקתת בוץ אקולוגית מרווחת, מיוחדת וממוזגת, עם מרפסת גדולה המשקיפה למדבר ולהרי אדום. עם מקלחת ושירותים ומיטות יחיד.
במחיר של יורט ל3 : 2,400 ₪ במחיר של יורט ל5 : 1,980 ₪

תמונות מסדנאות קודמות

הרשמה לסדנה בהמשך העמוד

תנאי רישום ותשלום

לרישום הסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו., ואנו נשלח לכם לינק לתשלום , מקומכם ישמר למספר ימים ימים עד לסגירת התשלום. ניתן לשלם עד 5 תשלומים ללא ריבית עד ספטמבר ולאחר מכם 4 תשלומים. או בהעברה בנקאית.
אם יש הערות או שאלות, אתם מוזמנים לכתוב בסוף הטופס ואנו נחזור אליכם עם תשובות במייל.

בתקופה זו, במקרה של ביטול הריטריט ע"י ההפקה יוחזר התשלום למשתתף באופן מידי, פחות עמלות רישום וביטול של 100 ש"ח למשתתף או אפשרות השתתפות בתאריך חדש במקרה של דחייה.
לאור התקופה הגמשנו את מדיניות הביטולים: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הריטריט בעלות של 200 ש"ח, שבועיים עד שבוע לפני הריטריט 900 ש"ח,
ביטול השתתפות בין שבוע ליומיים לפני הריטריט מחצית מהסכום. יומיים לפני ועד תחילת הריטריט הסכום המלא.
במקרה חרום אישי או משפחתי עד תחילת הריטריט, החזר כספי מלא פחות דמי הרישום של 200 ₪,
אפשרות מציאת משתתף במקומך בכל עת,(לשיקול ההפקה בלבד), שנדע ימים שקטים עד אז.

טופס הרשמה

ריטריט ויפסנא בנאות סמדר

20-23 בנובמבר – רביעי עד שבת 2024

מלאו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהתאם לפניות החדרים נשלח לכם לינק לבצע את התשלום.

טופס ההרשמה אינו משריין את מקומכם. רק לאחר העברת התשלום מקומכם ישוריין סופית. תודה