ריטריט ויפסנא בשתיקה

חמישה ימים במואה 2024

ריטריט חמישה ימים של לימוד ותרגול מדיטציית ויפסנא שהפך עם השנים למסורת שנתית.

בתוך התקופה המאתגרת שעוברת עלינו בחודשים האחרונים, מתבהר עוד יותר הצורך שלנו למצוא מרחבים פנימיים מיטיבים, מאוזנים וצלולים בתוך חיינו. התרגול של מדיטציה מאפשר לנו עוגן שממנו אנחנו יכולים למצוא משאבי חופש פנימי וחוסן שמסייעים לנו ולמי שסביבנו. בריטריט נתרגל יחד כקהילה מיטיבה במרחבי הטבע היפיפיים של מואה.

על הריטריט

מדיטציית ויפסנא היא תרגול של התבוננות ישירה ולא שיפוטית, רגע אחרי רגע, בתהליכי הגוף והתודעה. בתרגול ויפסנא (מיינדפולנס) אנחנו לומדותים להתבונן ב ״עיניים יחפות" על עצמנו ועל העולם, ללא שמץ של שיפוטיות, בידידות ובתבונה. להתבוננות הזאת יש פוטנציאל ריפוי פצעים מהעבר ושחרור.

הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, הליכה, עמידה ושכיבה, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית ומפגשים עם המורות בקבוצות קטנות.

הריטריט פתוח למי שהשתתפו בריטריט שתיקה בעבר, מי שלמדו קורס מיינדפולנס או קורס מדיטציה בודהיסטית. מי שלא עומד בתנאים אלו אך יש לו ניסיון בתרגול מיינדפולנס, אנא כתבו באופן ברור מהו בטופס הרשמה, ואנו ניצור אתכם קשר. הישיבה באולם רחב גדול ומיוחד.

בריטריט מפקידים טלפונים וההפקה מגבה את הריטריט עם טלפון חרום שינתן עבור כולם להודעות מהבית בעת הצורך ותסייע לכל משתתף עם בקשה או עזרה כדי להגיע לריטריט להרפות ולתרגל.

עלות הריטריט כוללת לינה, הפקה והסעדה לכל הימים ואינה כוללת דאנה למורות.

החשבונית לריטריט מותאמת להחזר על סדנה מקצועית לאנשי מקצוע בתחום הטיפול.

לאור התקופה וכדי לתמוך במתרגלים שעוסקים בהתנדבות, בתמיכה לצוותי סיוע או תמיכה במפונים- נציע השנה מספר מלגות השתתפות בריטריט. בכדי לבקש מלגת השתתפות- אנא כתבו לנו במייל פיסקה קצרה המתארת את העשייה שלכם בתחום (כולל בבקשה רשימה של הגופים בהם אתם מתנדבים, מה התפקיד שלכם ומה עשיתם עד כה)- נהיה אתכם בקשר'/ המלגה אפשרית באוהל המשותף בעלות בסיסית של 500 ש"ח, ולינה באוהל פגודה ל4 משתתפים בעלות בסיסית של 1000 ש"ח.

כמו כן תנתן אפשרות להשתתף בריטריט ללא עלות ולהתנדב בריטריט כ 5 שעות ביום, פרטים בהמשך הדף. (למתרגלים מנוסים בלבד)

תצא רשימת טרמפים לריטריט כדי להקל הגעה למשתתפים, אנחנו פה לכל שאלה עבורכם , נשמח לסייע

המורות בסדנה

The teachers

קרן מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997. אז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם. משנת 2010 קרן מקדישה חודשיים בשנה לריטריטים ארוכים של התבודדות ותרגול.‎ קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה, ב"נלנדה": מרחב ללימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית ובמסגרות נוספות והיא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם. ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת תל אביב.האימון המדטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. לאתר המורה

מתי מתרגלת ולומדת את תחום המיינדפולנס והבודהיזם מאז 1990. מפתחת ומנחה הכשרות פרקטיות ותיאורתיות בנושא מיינדפולנס לאנשי טיפול וחינוך במסגרות שונות מזה שני עשורים, תוך אינטגרציה בין גישות מיינדפולנס מודרניות מבוססות מחקר לבין ההגות הבודהיסטית המסורתית. מתי היא שותפה מייסדת ומרכזת התכנית לפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס בפיקוח ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן ושותפה מייסדת במרכז לחינוך קשוב ואכפתי (עמותה רשומה).מתי היא כותבת ועורכת רב המכר 'מיינדפולנס – להיות כאן ועכשיו' ו 'שבילי המיינדפולנס – מרחבי תרגול ביומיום'. לאתר המורה

על מואה והסעדה

מואה נווה מדבר הוקמה במטרה ליצור משכן לתרבות של שלום. שלום בין האדם לסביבה, בין האדם לחברו, לעמים, לתרבויות ולשלום הפנימי. מואה ממוקמת בערבה, בין מושב צופר וצוקים, בתוך המדבר על שביל ישראל ודרך הבשמים. מואה משתרעת על 60 דונם הכוללים בוסתן, אגם גדול וטבע מדהים המוקף בשקט מדברי. במתחם 30 חדרים/אוהלים, אולם גדול ונעים לתרגול. הנסיעה מתל אביב למואה כשעתיים וחצי-שלוש ועוברת בדרך מקסימה בירידות שבין סדום לערבה.

בריטריט יוגש אוכל טבעוני צמחוני טעים שיוכן על ידי שף אמיר גלסר עם צוות ומתנדבים המתרגלים עמנו בסדנה, את האוכל מכינים בשתיקה כמעט כחלק מהתרגול.

דאנה למורות

כלכלת הלב הבודהיסטי: לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן שמשקלל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית. דאנה הוא מונח שמקורו במזרח ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנו נותנים 'דאנה', אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, ומבטאים את החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד והתרגול ניתנו על ידי המורים ללא תנאי וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד. התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר וההזנה שבין הנתינה והקבלה, בין המורה לתלמיד.

ההרשמה לריטריט הסתיימה, מוזמנים להירשם לרשימת המתנה בסוג חדר בו אתם מעוניינים. תודה

סוגי האירוח במואה

מחירי האירוח כוללים לינה, הפקה ארוחות לכל אורך השהות ומע"מ (לא כולל את הדאנה למורות). חשבונית לסדנה מקצועית המתאימה לאנשי מקצוע בתחום הטיפול ועצמאים.

חדר אירוח פרטי (התמונה להמחשה בלבד יש חדרים קטנים וגדולים הניתנים באופן אקראי)

חדר בנוי מלבני אדמת המקום כולל מזגן, שירותים ומקלחת, מיטה זוגית ומרפסת.
במחיר של: 3,750 ₪

חדר חאן אוהל ל 2 משתתפיםות

החאן הינו חדר גדול מאד של 40 מטר ומרווח בנוי מלבני אדמת המקום כולל מזגן, שירותים ומקלחת עם 2 מיטות זוגיות נפרדות הנמצאות במרחק בכל צד של החדר

האוהל פגודה גדול ומרווח עם 2 מיטות יחיד נפרדות עם מחיצות הפרדה הנמצאות בשני צדי חלל מפריד באמצע. לבחירה באוהל סמנו בטופס הרשמה חדר ל2 וכתבו בהערות כי אתם מעוניינים באוהל (מספר מקומות מוגבל)

מחיר לאדם לכל השהות: 2,950 ₪

אוהל פגודה ל 3 משתתפיםות

אוהל מרווח וגדול כ 50 מ״ר ממוזג עם מקלחת ושירותים, עם 3 מיטות יחיד מרוחקות עם מחיצות של וילונות ואזור ישיבה מרכזי באמצע.
מחיר לאדם באוהל ל3 לכל השהות: 2,550 ₪

אוהל פגודה ל 4 משתתפים

אוהל מרווח וגדול כ 50 מ״ר ממוזג עם מקלחת ושירותים, עם 4 מיטות יחיד עם מחיצות של וילונות בחלק מן המיטות .
מחיר לאדם לכל השהות: 2,250 ₪

לינה באוהל שיתופי ובאוהל פרטי

בתוך האוהל השיתופי תינתן האפשרות ללינה במשותפת ואפשרות להקמת אוהל פרטי לטובת הלינה באוהל המשותף, או בטבע באישור מיקום של ההפקה. האוהל המשותף הינו 100 ממ"ר עם מחיצות עם מזגן ומקלחת ושירותים משותפים מקבלים מזרן כרית מצעים ומגבת. (לינה עם מתנדבי הסדנה), הלינה באוהל היא עם מתנדבי הסדנה. הלינה באוהל שיתופי היא מתחת לגיל 50.

מחיר לאדם לכל השהות: 1,850 ₪

התנדבות ומלגות בריטריט

ריטריט שירות: בכל ריטריט אנו מקצים 8 מקומות לתת אפשרות למתרגלים עם ניסיון בויפאסנה בלבד להתנדב במטבח ולהשתתף בתרגול. הבישול נעשה כמעט בשתיקה מוחלטת. כל יום 5 שעות התנדבות, לינה באוהל השיתופי (יש להביא מצעים). ההשתתפות ללא עלות (לא כולל דאנה למורות ) מלאו טופס הרשמה ורשמו בהערות כי אתם מעוניינים להתנדב. אנו נחזור אליכם כחודש לפני הסדנה עם אישור התנדבותכם.

מלגות בריטריט -לאור המצב וכדי לתמוך במתרגלים שעוסקים בהתנדבות, בתמיכה לצוותי סיוע או תמיכה במפונים- נציע השנה מספר מלגות השתתפות בריטריט, אפשרויות הבאות באוהל המשותף בעלות בסיסית של 500 ש"ח, ולינה באוהל פגודה ל4 משתתפים בעלות בסיסית של 1000 ש"ח. בכדי לבקש מלגת השתתפות- אנא כתבו לנו במייל פיסקה קצרה המתארת את העשייה שלכם בתחום (כולל בבקשה רשימה של הגופים בהם אתם מתנדבים, מה התפקיד שלכם ומה עשיתם עד כה)- נהיה אתכם בקשר.

תנאי רישום ותשלום

לרישום לסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו.
אם יש הערות או שאלות, אתם מוזמנים לכתוב בסוף הטופס ואנו נחזור אליכם עם תשובות במייל.
לאחר הרישום לסדנה, ישלח לכם מייל עם לינק לתשלום עם אפשרות לעד 3 תשלומים ללא ריבית.
מקומכם ישמר 4 ימים עד התשלום. ( לזקוקים בסיוע לחלוקה ליותר תשלומים אנא כתבו לנו ונעזור)
תפתח רשימת טרמפים לטובת המתרגלים לפני הסדנה.

בתקופה מורכבת זו, במקרה של ביטול הריטריט ע"י ההפקה יוחזר התשלום למשתתף באופן מידי, פחות עמלות רישום וביטול של 100 ש"ח למשתתף או אפשרות השתתפות בתאריך חדש במקרה של דחייה.

לאור התקופה הגמשנו את מדיניות הביטולים: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הריטריט בעלות של 200 ש"ח, שבועיים עד שבוע לפני הריטריט 900 ש"ח,

ביטול השתתפות בין שבוע ליומיים לפני הריטריט מחצית מהסכום. יומיים לפני ועד תחילת הריטריט הסכום המלא.

במקרי חרום אישי או משפחתי עד תחילת הריטריט, החזר כספי מלא פחות דמי הרישום של 200 ₪,

אפשרות מציאת משתתף במקומך בכל עת.

תמונות להשראה

(טופס הרשמה בהמשך מתחת לתמונות)

טופס הרשמה

ריטריט ויפסנא במואה 2024

5-9 במרץ שלישי עד שבת

אנא מלאו את הפרטים ואנו ניצור איתכם קשר בהתאם לפניות החדרים, נשלח לכם לינק לבצע את התשלום.
שימו לב שכל השאלות עם חובת תשובה ושטופס ההרשמה אינו משריין את מקומכם. רק לאחר העברת התשלום מקומכם ישוריין סופית. תודה