ריטריט ויפסנא בשתיקה

חמישה ימים במואה 2024

ריטריט חמישה ימים של לימוד ותרגול מדיטציית ויפסנא שהפך עם השנים למסורת שנתית שלנו.

הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, הליכה, עמידה ושכיבה, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים עם המורות בקבוצות קטנות. עלות הריטריט כוללת את הלינה, הפקה והסעדה לכל הימים, ואינו כולל דאנה למורות.

הסעדה: בריטריט יוגש אוכל טבעוניצמחוני טעים שיוכן על ידי שף אמיר גלסר עם צוות שחלקו מתנדבים שמתרגלים עמנו בסדנה, את האוכל מכינים כמעט בשתיקה מלאה.

מואה הינה מקום לסדנאות מהיפים בארץ להגעה תיפתח רשימת טרמפים חודש לפני הסדנה לטובת המתרגלים.

חשבונית מותאמת להחזר על סדנה מקצועית לאנשי מקצוע בתחום הטיפול. יש לעדכן לפני התשלום כדי שנעשה את התשלום יחדיו.

המורות בסדנה

The teachers

קרן מתרגלת לומדת וחיה את הדרך הבודהיסטית משנת 1997. אז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית בארץ ובעולם. משנת 2010 קרן מקדישה חודשיים בשנה לריטריטים ארוכים של התבודדות ותרגול.‎ קרן מלמדת דהרמה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפסנא בעמותת תובנה, ב"נלנדה": מרחב ללימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית ובמסגרות נוספות והיא בעלת תואר דוקטור בלימודי בודהיזם. ספרה "דברי הבודהה" יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת תל אביב.האימון המדטטיבי האישי, לצד השיח המתמשך עם החכמה הבודהיסטית והרלוונטיות שלה לחיינו כאן ועכשיו, מנחים את דרכה ואת אופן הוראתה. לאתר המורה

מתי מתרגלת ולומדת את תחום המיינדפולנס והבודהיזם מאז 1990. מפתחת ומנחה הכשרות פרקטיות ותיאורתיות בנושא מיינדפולנס לאנשי טיפול וחינוך במסגרות שונות מזה שני עשורים, תוך אינטגרציה בין גישות מיינדפולנס מודרניות מבוססות מחקר לבין ההגות הבודהיסטית המסורתית. מתי היא שותפה מייסדת ומרכזת התכנית לפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס בפיקוח ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן ושותפה מייסדת במרכז לחינוך קשוב ואכפתי (עמותה רשומה).מתי היא כותבת ועורכת רב המכר 'מיינדפולנס – להיות כאן ועכשיו' ו 'שבילי המיינדפולנס – מרחבי תרגול ביומיום'. לאתר המורה

דאנה למורות  – כלכלת הלב הבודהיסטי לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.  דאנה הוא מונח שמקורו במזרח ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים 'דאנה', אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד והתרגול ניתנו על ידי המורים ללא תנאי, וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד. התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר וההזנה שבין הנתינה והקבלה, בין המורה לתלמיד.

מואה נווה מדבר הוקמה במטרה ליצור משכן לתרבות של שלום. שלום בין האדם לסביבה, בין האדם לחברו, למשפחתו, לעמים, תרבויות ולשלום הפנימי. מואה ממוקמת בערבה, בין מושב צופר וצוקים, בתוך המדבר על שביל ישראל ודרך הבשמים. והיא משתרעת על 60 דונם הכוללים בוסתן, אגם גדול, וטבע מדהים המוקף בשקט מדברי. שבו 30 חדרים/אוהלים, אולם מפואר ומיוחד של 300 מטר מרובע, ואולם סדנאות נוסף של 100 מטר מרובע. המתחם הינו צמחוני טבעוני בלבד ובלי מכוניות. הנסיעה מתל אביב למואה כשעתיים וחצי-שלוש ועוברת בדרך מקסימה בירידות שבין סדום לערבה.

ההרשמה לריטריט הסתיימה, מוזמנים להירשם לרשימת המתנה בסוג חדר בו אתם מעוניינים. תודה

סוגי האירוח במואה

מחירי האירוח כוללים לינה, הפקה ארוחות לכל אורך השהות ומע"מ (לא כולל את הדאנה למורות).

חדר אירוח פרטי (התמונה להמחשה בלבד יש חדרים קטנים וגדולים הניתנים באופן אקראי)

חדר בנוי מלבני אדמת המקום כולל מזגן, שירותים ומקלחת ומרפסת אישית
במחיר של: 3,950 ₪

חדר חאן ל 2 משתתפים

חדר גדול מאד של 40 מטר ומרווח בנוי מלבני אדמת המקום כולל מזגן, שירותים ומקלחת עם 2 מיטות נפרדות הנמצאות במרחק בכל צד של החדר

מחיר לאדם לכל השהות: 2,950 ₪

אוהל פגודה ל 3 משתתפים

אוהל מרווח וגדול כ 50 מ״ר ממוזג עם מקלחת ושירותים, עם 3 מיטות יחיד מרוחקות עם מחיצות של וילונות ואזור ישיבה מרכזי באמצע.
מחיר לאדם באוהל ל3 לכל השהות: 2,550 ₪

אוהל פגודה ל 4 משתתפים

אוהל מרווח וגדול כ 50 מ״ר ממוזג עם מקלחת ושירותים, עם 4 מיטות יחיד עם מחיצות של וילונות בחלק מן המיטות .
מחיר לאדם לכל השהות: 2,250 ₪

לינה באוהל שיתופי ובאוהל פרטי

בתוך האוהל השיתופי תינתן האפשרות ללינה במשותפת ואפשרות להקמת אוהל פרטי לטובת הלינה האוהל המשותף הינו 100 ממ"ר עם מחיצות עם מזגן מקלחת ושירותים משותפים, מקבלים מזרן כרית מצעים ומגבת. (לינה עם מתנדבי הסדנה)

מחיר לאדם לכל השהות: 1,850 ₪

התנדבות בריטריט

אפשרות למתרגלים עם ניסיון בויפאסנה בלבד להתנדב במטבח ולהשתתף בתרגול. הבישול נעשה כמעט בשתיקה מוחלטת. כל יום 5 שעות התנדבות, לינה באוהל השיתופי (יש להביא מצעים). ההשתתפות ללא עלות (לא כולל דאנה למורות ) מילאו טופס הרשמה ורשמו בהערות כי אתם מעוניינים להתנדב, אפשרות לשדרוג בחדר על בסיס מקום פנוי בעלות החדר.

תנאי רישום ותשלום

לרישום הסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו.
אם יש הערות או שאלות, אתם מוזמנים לכתוב בסוף הטופס ואנו נחזור אליכם עם תשובות במייל.
לאחר הרישום לסדנה, ישלח לכם מייל עם לינק לתשלום עם אפשרות ל 4 תשלומים ללא ריבית.
מקומכם ישמר לכמה ימים עד התשלום.
(תפתח רשימת טרמפים לטובת המתרגלים חודש לפני הסדנה).

עד חודש לפני הסדנה חיוב של דמי הרישום על סך 200 ₪,
בין חודש לשבועיים לפני הסדנה חיוב של 30% מגובה תשלום הסדנה.
משבועיים ועד שבוע לפני הסדנה 50% מגובה תשלום הסדנה.
משבוע עד הסדנה תשלום מלא של כל הסכום לסדנה.
אפשרות מציאת משתתף במקומך (אחריות על המבטל) בכל עת.

תמונות להשראה

(טופס הרשמה בהמשך מתחת לתמונות)

טופס הרשמה

ריטריט ויפסנא במואה

5-9 למרץ 2024

אנא מלאו את הפרטים ואנו ניצור איתכם קשר בהתאם לפניות החדרים, נשלח לכם לינק לבצע את התשלום.
שימו לב שטופס ההרשמה אינו משריין את מקומכם. רק לאחר העברת התשלום מקומכם ישוריין סופית. תודה