"לטפל במטפל.ת"

ריטריט ייחודי לשחרור, ריפוי וצמיחה לאנשי ונשות טיפול ביוון.
עם רות בן-אשר וסנדיה בר- קמה

ריטריט זה הינו מסע ייחודי, אישי ומקצועי, לעיבוד, שחרור וריפוי במרחב של חופש וטבע עם שתי מורות ותיקות ומנוסות בהכשרת מטפלות.ים עם כלים מגוונים להחלמה ולריפוי.

אנחנו מזמינות אותך לפנות עבורך זמן, ולנסוע עמנו לשבוע ליוון, לאחוזה פרטית בכפר פסטורלי עטוף טבע, לתפוס מרחק מכל הנעשה בארצנו ולהפתח אל מרחב, חיצוני ופנימי, של התבוננות, הרפיה והזנה, ומפגש שבו נעבד לבד וביחד את הכאב, העצב, והטראומה שהיא מנת חלקנו בשנה האחרונה.

מפגש היכרות בזום עם מורות הריטריט וההפקה יתקיים בתאריך 11.7 בשעה 19:00 למעוניינים.ות, נא להירשם בלחצן למטה.

למי הסדנה מתאימה: הסדנה מתאימה לנשים וגברים מגיל 30 ומעלה, לאנשי ונשות מקצוע מהתחום הטיפולי, כגון: פסיכולוגיות.ים, פסיכיאטריות.ים, מטפלי גוף נפש מכל הגישות, עובדות.ים סוציאליות ומטפלות.ים באמנות.

על הסדנה

הריטריט הינו מסע תהליכי המבקש להעניק כלים של התבוננות, יציבות, ויסות, חיזוק, משאוב, הזנה וחוסן. הריטריט מיועד לעד 28 משתתפים.

הריטריט יתקיים שנה לאחר פרוץ המלחמה ששמטה את הקרקע מתחת לרגלינו. פצעיה הגלויים ולעתים קרובות יותר הסמויים, נוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו ומהווים טראומה אישית, משפחתית ,קהילתית, לאומית וקולקטיבית. רישומם של אירועים טראומטיים נשמר באורגניזם כולו (גוף-נפש-תודעה-רוח), ואם לא יעובדו, עלולים ליצור סימפטומיים גופניים ונפשיים.

בנוסף לאירועים שנרשמו בנו – העבודה הטיפולית טומנת בחובה את האפשרות של נשיאת המטופלים שלנו הביתה בתוכנו, באופן מודע ולא מודע כאחד ועלולה לגבות מאיתנו מחיר של טראומטיזציה משנית. בריטריט נפתח מרחב לנשימה ולתנועה, ונאפשר ביטוי לרגשות סוערים כלואים ונטפח דרכים לשחרור השאריות המכבידות והמיותרות בתהליך המזמין אפשרויות להתמרה והתחדשות, ולחווית חיוּת ומשמעות.

ככל שנטפל יותר טוב בעצמנו, ונמצא שקט וחופש בתוך הדברים, נשמור על שלומותינו (well being) ונהיה בעמדה יותר אמפטית, חומלת ויעילה גם עבור מטופלינו.

את דרכי העבודה בהן רות עובדת והקורסים שהיא מלמדת ניתן למצוא באתר של מרכז גוף-נפש ברמת השרון – לחצו פה , הדרכות של רות בנושא טראומה שניתנו לאחר ה 7/10/23 ניתן לשמוע בפודקסט ״גוף זוכר החלמה״ בספוטיפיי.

בריטריט יהיו לנו זמנים של שקט ושל התבוננות מיטיבה פנימה במה שמתחולל בתודעה ובגוף שלנו: ברגשות הסוערים שפוקדים אותנו ובמחשבות שמנהלות אותנו – כדי לחזק את המשאבים הפנימיים העומדים לרשותנו בעת הזאת. המדיטציות המונחות מציעות התחברות לכוחות פנימיים, לקרקוע עמוק, ולמציאת שקט וחופש בתוך הדברים כפי שהם.

הריטריט ישלב מפגשים רבים אישיים, בין אישיים וקבוצתיים ויכלול עבודה רכה, קשובה ורגישה של נשימה, תנועה, מגע וקול, מדיטציות מונחות בישיבה, הליכה בטבע וזמנים של שתיקה.

בכל יום יהיו מספר שעות של פנאי ומנוחה ותינתן אפשרות לפעילות בחירה למעוניינות.ים כגון: נסיעה לים, טיולים רגליים בהר, נסיעה למקומות יפים ואף למים חמים ואפשרות לסדנאות עם מקומיים בנושאים שונים. (חלק מהפעילות בתוספת מחיר נמוך עבור הנסיעה או הפעילות).

לשאלות, ושיחה אישית עם אידה המפיקה והבעלים של אי.די.סי, אנא כתבו וואטס אפ ל 0507900460

לריטריט תצא חשבונית המתאימה לאנשי מקצוע ותותאם לפי בקשה, כמו כן הסדנה מוכרת כגמול השתלמות.

מפגש היכרות בזום עם מורות הריטריט וההפקה יתקיים בתאריך 11.7 בשעה 19:00 למעוניינים.ות נא להרשם בלחצן מתחת.

המורות בסדנה

The teachers

פסיכולוגית קלינית בכירה, מדריכה בפסיכותרפיה ובטיפול זוגי ומשפחתי. מטפלת מוסמכת בטראומות בשיטות Somatic Experiencing ,EMDR ,TRE. מטפלת אינטגרטיבית במים המתמחה בטיפול בטראומות טרום לידה ולידה. משלבת בעבודתה כלים מגישות IFS, AEDP ודעת לב (טיפול על בסיס תורתו של מרטין בובר). מלמדת קורסים למטפלים, העוסקים בטיפול ממוקד גוף, קשר ומיינדפולנס בטראומה. חייה ועבודתה הם מארג השוזר את עולמות הנפש, הגוף והרוח, המבוסס על התנסות של עשרות שנים בפסיכותרפיה פסיכודינמית, בודהיזם, עבודה עם הגוף, עבודה במים ועבודה עם טראומה בשילוב מדעי המוח ומחקרי היקשרות, שמאניזם עברי ועבודה עם הטבע. מזה למעלה מעשרים שנה מתרגלת פרקטיקה הנקראת movement medicine שילוב אינטגרטיבי של תנועה, חכמה פסיכותרפויטית, שאמאניזם ומדעי המוח, המזמנת התפתחות וצמיחה אל התפקיד אותו באה נשמתנו למלא את העולם.

לאתר רות בן אשר

כזקנת השבט אני פותחת מרחבי ריפוי הטבולים בחמלה, באהבת האדם, באמונה ברוח האדם וביכולת הטבעית לריפוי והחלמה. מטופליי ותלמידיי, אשר חוצים איתי באומץ מקומות טראומטיים קשים, זוכים בהעצמה, באישור לאיכויות ולסגולות של נפשם ובמגע עמוק במהות נשמתם. לכל אלה – ולעוד הרבה יותר – אני מזמינה גם אתכן.ם, המצטרפות.ים לריטריט המיוחד והייחודי זה ביוון בה אני חוברת לסנדיה בר-קמה המופלאה.

מהמורות הוותיקות בארץ למיינדפולנס, בודהיזם וחופש. מתרגלת ומלמדת מזה 25 שנים, מורה בעמותת ‘תובנה’, ב’מרכז ללימודי גוף-נפש’ ובמסגרות נוספות. חייתה 7 שנים חיי פרישות ותרגול באשראם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית. מלמדת מטפלים.ות קורסים של כלים מתוך הCBT, טיפול מבוסס מיינדפולנס וכלים מתוך סכמה-תרפיה, גשטאלט ותקשורת מקרבת. סנדיה תרגלה תקופות ארוכות בארה”ב, באירופה ובמזרח. שמה דגש על הקשר בין התרגול לחיי היומיום, על חקירת החוויה האישית האותנטית ועל האפשרות לחיות חיים ערים בכל רגע. מאמינה שבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול, להיות נדיבים ולהתעורר.

לאתר סנדיה בר קמה

בתקופה לא פשוטה זאת אני נפעמת מרוח האדם. אבא שלי, שהיה ניצול שואה, איבד את אמונתו באל, אבל לא באדם. אני חשה, גם כיום, שהתשובה לקושי הנפשי נמצאת בנפש האדם, בתודעה. בתודעה שלנו טמון זרע הגדלוּת, זרע הבודהאיוּת, זרעי היופי והמסתורין והפוטנציאל העצום לעשות שינוי, לבחור, להתעורר. לבחור להתעורר.

בעת הזאת במיוחד אני מוקירה את האפשרות להתכנס, למצוא מרגוע ונחמה בתרגולי המדיטציות שבסדנה, במפגש עמוק ומיטיב עם עצמנו, ובחיזוק הכוחות הפנימיים והקשרים האנושיים שמקיימים אותנו בזמנים מאתגרים אלו.

אני מזמינה אתכן ואתכם לזמן של ריפוי, התקרקעות וחיבור, המתפתחים תחת כנפיה המיטיבות של הדרך הבודהיסטית של תבונה וחמלה.

על הטיסות והגעה לסדנה

חברת הטיסות המומלצת לתקופה זו היא אל על – אני ממליצות מאד לקחת את הביטוח החדש של אל על "פרוטקט" שמחירו 20 יורו, במקרה של ביטול עד 24 שעות לפני הטיסה, ניתן להשתמש או להעביר את שם הכרטיס במשך שנה. לחצי לפרטים. או לנסוע רק עם טרולי עם דמי ביטול או שינוי. מומלץ להזמין כמה שיותר מוקדם את כרטיס הטיסה בגלל החגים. ההסעה לסדנה תצא ב 14.10 בשעה 11:30 בערך משדה תעופה (לפי הטיסות) .יש אפשרות לבחור טיסות אחרות לפני או אחרי הסדנה ואף לישון באתונה. מומלץ ללון במלון סלינה אתונה שאינו יקר ובמיקום מעולה, לפרטים לחצי פה, ההסעה לסדנה תעבור גם במלון לאיסוף לפני ואחרי הסדנה לנוחיותכן.

לקראת הסדנה תצא רשימת טרמפים לבן גוריון, כדי להשתתף בנסיעה לשדה ולהשאיר את הרכב בחניה לטווח ארוך עם שרות לקיחה והבאת הרכב אליכן לטרמינל ולחלוק עם עוד משתתפות המצטרפות לסדנה. בהמשך לפני הסדנה נעזור בתיאומים.

הטיסות המומלצות ביותר: חברת אל על בטיסה ב14.10 ב7:00 בבוקר, אפשרות נוספת היא לטוס יום לפני לאתונה יש טיסה אחרת, להנות באתונה ולהגיע עם ההסעה לסדנה מאתונה או משדה התעופה.

ההסעה תחזור לשדה התעופה ב20.10 בשעה 17:00 ותמשיך לעצירה במרכז העיר אתונה, לנוחיות הנשארים.ות עוד לילה או לרוצים.ות לטייל באתונה לפני הטיסה בערב. הטיסה של אל על יוצאת ב 20:30 וב 22:30 לתל אביב , ישנה גם אפשרות ללון באתונה ולקחת את הטיסה של יום למחרת.

למשתתפות הנמצאות כבר בחול, נעשה שיחה אישית ונחשוב יחדיו לתאם טיסות המתאימות לשעות יצאה והגעה של ההסעה מהסדנה.

יש אפשרות למונית פרטית לאוויה לסדנה בכל שעה במחיר של 150 יורו. (סגירה מראש עם ההפקה)
לנוחיותכן סוכנת נסיעות שמלווה את המשתתפות, משריינת לנו כרטיסים משבוע לשבוע כדי לשמור מקומות הקדימו להזמין.
שמה יעל כתבו לה וואטסאפ והיא תחזור אליכן : 0543144441

למשתתפות תצא רשימת טרמפים לשדה תעופה, אפשר לחלוק בעלות החניה בשדה תעופה (חניון לטווח ארוך ושאטל פרטי). לחצי פה לפרטים

על ההפקה

ההפקה שלנו מקצועית, מדויקת, אישית ונעשית בלב פתוח. ההפקה תדאג לך לכל – ללא צורך שלך לתכנן, לחשוב או לקחת אחריות על מישהו אחר, כדי שתוכלו לתת לעצמכם.ן זמן לנוח, להנות ולהרפות. הסדנה מיועדת לעד 28 משתתפים. אם את.ה מעוניין.ת לבדוק אם הסדנה מתאימה עבורך ולברר עוד פרטים, בבקשה לחצ.י ליצירת קשר

מה הסדנה כוללת?

  • שישה לילות ב"אחוזת קנדילי" בסוג אירוח אשר תבחרי.
  • ארוחות צמחוניות לכל הימים עם השפים של אחוזת קנדילי.
  • מסגרת הוראה הכוללת לימוד, הנחיה ותמיכה של מורות הריטריט.
  • הסעה מהשדה או מאתונה וחזרה. ההסעה תצא ב14.10 שעה 11:30 לערך מהשדה תעופה באתונה. וחזרה ב20.10 לשדה תעופה 16:00.
  • ארגון והפקה של תפריט פעילות פנאי מסודר. (חלק מהפעילות כרוכות עליות בנפרד מ10-30 יורו).
  • הפקה מוקפדת ומדויקת שתלווה אותך בהכל ונוכחות מלאה של צוות ההפקה בריטריט.
  • מחיר הסדנה אינו כולל כרטיסי טיסה
  • תצא חשבונית על סדנת השתלמות מקצועית או בקשה אחרת
  • אפשרות לגמול השתלמות לפי צורך .

אחוזת קנדילי

אחוזת קנדילי שוכנת בעמק נהר סראוס, בין הרי קנדילי ופיקסריה, בצפון אוויה, בקצה הכפר הפסטורלי פרוקופי, מרוחקת מספר דקות הליכה ממרכז הכפר. האחוזה הוקמה ב1832 ושימשה כמרכז תרבותי לסופרים, ציירים ואנשי רוח, האחוזה ששטחה 10,000 דונם היא אזור בעל יופי טבעי מרהיב: הרים וגבעות מיוערים באורן חלבי ואלון, נהרות הגובלים בעצי דולב, מטעי זיתים ועמקים פוריים שבהם גדלים תירס וכותנה. הנסיעה לים אורכת רבע שעה. האחוזה שתהיה פרטית רק עבורנו, עם אולם פעילות מעץ עתיק באווירה מיוחדת ובערב נדליק את האח להנאתנו בסטודיו, את השהות באחוזה ילווה צוות האחוזה שיבשלו לנו אוכל צמחוני טעים וידאגו לכל צרכינו. נאכל בחדר אוכל מקסים עם אפשרות לישיבה בחוץ בגינה. באחוזה יש חדרי אירוח ציבוריים שיהיו לטובת כולם: חדר ספרייה, סלונים, חדרי אוכל ומטבחים משותפים עם פינות ישיבה. מסביב למבנים יש גינות מטופחות עם מקומות ישיבה שקטים להתבודדות והתחברות לטבע. במרחק הליכה אנחנו ביער ובטבע מרגש ואויר הרים צלול כיין. הכפר הצמוד פרוקופי הינו אטרקציה תיירותית נוצרית, עם כנסיה גדולה, טברנות, בתי קפה, מאפיות חנויות קטנות לוקליות שאנשי הכפר מוכרים את תוצרתם ואוירה כפרית נעימה.

סוגי האירוח ב "אחוזת קנדילי"

מחירי האירוח כוללים לינה ל6 לילות, הסעדה, הוראה והנחייה, הפקה והסעה מהשדה תעופה לסדנה וחזרה. אפשרות לחלוקה של 4 תשלומים. המחיר אינו כולל טיסה ליוון. מכירה מוקדמת עד ה10.7 במחיר מופחת של 300 ש"ח למשתתף.ת. החדרים מחולקים לפי חדרי נשים וחדרי גברים, אלא אם כן יש זוג נשוי או חברים.

התמונות לדוגמה בלבד כל חדר בגודל אחר ונראה קצת אחרת, בכל החדרים יש מצעים ומגבות וחימום. באחוזה יש חדרי סלון, ספרייה, חדרי מטבח משותפים להנאתנו.

חדר אירוח ל-3 משתתפות.ים

חדרי אירוח גדולים, מרווחים ויפים עם 3 מיטות נפרדות, מקלחת, שירותים וחימום.

מחיר למשתתפת לכל השהות: 7200 ₪
מכירה מוקדמת: עד ה10.7 המחיר הינו 6,900 ש"ח

חדר אירוח ל -2 משתתפות.ים

חדרי אירוח גדולים, מרווחים ויפים עם סלון משותף ועם 2 מיטות יחיד ומקלחת ושירותים בחדר.

מחיר למשתתפת לכל השהות: 7,800 ₪
מכירה מוקדמת: המחיר עד ה1.5 7,500 ש"ח

חדר אירוח ל 2 משתתפות.ים

חדרים גדולים עם 2 מיטות נפרדות עם מקלחת ושירותים משותפים. (מיטות מורחקות אחד מהשני)

מחיר למשתתפת לכל השהות: 6,200 ₪
מכירה מוקדמת: המחיר עד ה10.7 5,900 ש"ח

חדר פרטי (מספר מוגבל)

חדרים פרטיים עם מקלחת ושירותים משותפים .

מחיר למשתתףת לכל השהות: 7,900 ₪
מכירה מוקדמת: עד התאריך 10.7 7,600 ש"ח

חדר לשני משתתפות.ים

חדרים פשוטים ומקסימים עם 2 מיטות יחיד, שירותים ומקלחת בחדר. (מיטות מורחקות אחד מהשני)

מחיר למשתתפת לכל השהות: 6,900 ₪
מכירה מוקדמת: עד ה10.7 6,600 ש"ח

תמונות להשראה לריטריט

הרשמה לסדנה בהמשך העמוד

תנאי רישום ותשלום

לרישום הסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו. אם יש הערות או שאלות אנא כתבו בטופס. לאחר קבלת הטופס אנו נחזור אליך טלפונית לשוחח. לאחר הרישום לסדנה, ישלח לך מייל עם לינק לתשלום, עם אפשרות לחלוקה ל4 תשלומים ללא ריבית. מקומך ישמר עד התשלום לפי מצב הרישום.

ניתן להוציא לסדנה זו אישור לקורס השתלמות מאושר לפי צורך

בתקופה זו:

ביטול עד חודש לפני הסדנה- חיוב של דמי הרישום על סך 350 ₪, וזיכוי לסדנה של אי די סי בסך 100 ש"ח
ביטול בין חודש לשבועיים לפני הסדנה- חיוב של דמי הרישום ומקדמה, על סך 1000 ₪,
ביטול בין שבועיים עד ארבעה ימים לפני הסדנה- תשלום של 50 אחוז מהסכום לסדנה. ביטול בין ארבעה ימים עד יום הסדנה- מחיר מלא של הסדנה.

יש אפשרות מציאת משתתפ.ת במקומך בכל עת (אחריות על המבטל.ת). אם ההפקה תמצא משתתפ.ת במקומך כספך יוחזר פחות דמי רישום בסך 500 ש"ח או זיכוי לסדנה אחרת בהמשך השנה.

במקרה של אסון משפחתי, החזר כספי מלא פחות דמי רישום של 300 ש"ח או חלקי (תלוי במקרה ומצב הסדנה) עד מועד הריטריט. (לשיקולי ההפקה)

במקרה של ביטול בשל מצב בטחוני בישראל החזר מלא פחות 200 ש"ח דמי הרשמה והוצאות הפקה.

טופס הרשמה

ריטריט ביוון "לטפל במטפל"

14-20 באוקטובר 2024

אנא מלא/י את הפרטים ואנו ניצור איתך קשר טלפוני לשיחה אישית ונענה על שאלותיך ובהתאם לפניות החדרים.
אפשרות לתשלום ב 4 תשלומים ללא ריבית, לאחר התשלום ישמר המקום עבורך.
על כל משתתפ/ת למלא טופס הרשמה בנפרד.

המחירים להרשמה מוקדמת אינם בטופס וינתנו לפי תאריך הסגירה