בית/ריטריט ויפסנא/ויפסנא בנאות סמדר

ריטריט ויפסנא בשתיקה

ארבעה ימים בנאות סמדר

הריטריט שתיקה מציע מרחב מדיטטיבי של תרגול והתבוננות פנימית, כדי לפתח את האפשרות להתעורר ולחיות בחופש ובחיבור. המדבר מציע לנו שקט, יופי, רקיע זרוע כוכבים, דממה פנימית וחיצונית, חופש. הריטריט מתקיים בשלוות יופיו הקסום של נאות סמדר והמדבר, כך שתהיה לנו הזדמנות לחוות את השילוב בין תרגול מדיטציה בשתיקה עם שהייה בטבע מפעים. הסדנה מיועדת עד ל 30 איש.

הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, עמידה ושכיבה, עם הליכות מדיטטיביות בשקט המדברי, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים עם המורות בקבוצות קטנות ומפגשים אישיים. עלות הריטריט כוללת את הלינה, הפקה והסעדה לכל הימים ואינו כולל דאנה למורות (נתינה לפי הלב ויכולת הלב).

קיבוץ נאות סמדר – שוכן בנגב הדרומי כ410 מטר מעל הערבה, הקיבוץ הוקם ב-1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. נאות סמדר הוקמה מתוך מסע מרתק של מחקר והתבוננות, והיא נבחנת מדי יום בחיים המשותפים ובעשייה המשותפת של חברים הגרים בקביעות ומתנדבים. מתחם הסדנאות נמצא כסמוך לקיבוץ עצמו באזור מבודד ושקט המשקיף על הרי אדום המרהיבים. הנסיעה מתל אביב כשלוש שעות ללא עצירה. תהיה רשימת טרמפים לסדנה כדי לחלוק את הנסיעה יחדיו.

בריטריט יוגש אוכל צמחוני טעים שיכין צוות נאות סמדר ויהיו 3 ארוחות ביום ופינת קפה ותה פתוחה כל היום.

המורות בסדנה

The teachers

מורה לדהרמה, ללימוד ותרגול בודהיזם ומדיטציית ויפאסנה, התחילה את ההרפתקה הרוחנית ב-1986, מתרגלת ומלמדת מזה 25 שנים, מורה בעמותת 'תובנה', מלמדת ב'מרכז לימודי גוף-נפש' ובמסגרות נוספות, בריטריטים, בסדנאות ובקבוצות. חייתה שבע שנים חיי פרישות ותרגול באשרם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית. משתמשת בכלים מהמסורת והתרגול הבודהיסטי ומהמסורת של האי-שניות (נון-דואל). מאמינה שבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול, להיות נדיבים ולהתעורר. לאתר המורה

מתרגלת מדיטציה ויוגה וחוקרת את הדהרמה מאז 1997. היא מלמדת בעמותת תובנה, המרכז ללימודי גוף-נפש ובמסגרות אחרות בארץ ובעולם. שנים של תרגול והתבוננות הראו לה שהחיים עצמם הם שותף נפלא ללמידה גמישה וערה, ושתרגול ושהייה בטבע כמעט תמיד תומכים בנו. אודליה בעלת תעודת הוראה בכירה ליוגה מטעם מכללת וינגייט, היא תלמידתה של אורית סן גופטה, וזכתה ללמוד במשך תקופות ממושכות עם מורים נפלאים לדהרמה ולמסורת הבודהיסטית. אודליה חייה ומלמדת בעמק האלה.

דאנה למורות  – כלכלת הלב הבודהיסטי לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.  דאנה הוא מונח שמקורו במזרח ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים 'דאנה', אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד והתרגול ניתנו על ידי המורים ללא תנאי, וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד. התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר וההזנה שבין הנתינה והקבלה, בין המורה לתלמיד.

הרשמה לסדנה
ליצירת קשר

ההרשמה לריטריט הסתיימה, מוזמנים להירשם לרשימת המתנה בסוג חדר בו אתם מעוניינים. תודה

סוגי האירוח בנאות סמדר

מחירי האירוח כוללים שלושה לילות בנאות סמדר, הפקה וארוחות לכל אורך השהות (לא כולל את הדאנה למורות).

חדר אירוח ל-2 אורחים

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת, עם 2 מיטות יחיד.( התמונה להדגמה בלבד )
מחיר לאדם לכל השהות: 2,130 ₪

חדר פרטי

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת ומיטה זוגית
במחיר של: 2,630 ₪

יורט עשוי מבוץ גדול ל5-4 אנשים

בקתת בוץ אקולוגית מרווחת, מיוחדת וממוזגת, עם מרפסת גדולה המשקיפה למדבר ולהרי אדום. עם מקלחת ושירותים ומיטות יחיד.
במחיר של: 1,850 ₪

תנאי רישום ותשלום

לרישום הסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו.
אם יש הערות או שאלות, אתם מוזמנים לכתוב בסוף הטופס ואנו נחזור אליכם עם תשובות במייל.
לאחר הרישום לסדנה, ישלח לכם מייל עם לינק לתשלום עם אפשרות ל 4 תשלומים ללא ריבית.
מקומכם ישמר ל7 ימים עד התשלום.

לטופס הרשמה
לוח זמנים לדוגמא

החזר מלא על התשלום פחות 150 ₪ דמי רישום בכל הקשור לסגר,
הנחיות משרד הבריאות, בידוד או מחלה או כיוצא מי זה. עם אישורי בדיקות .

בתקופות רגילות:

עד שלושה שבועות לפני הסדנה חיוב של דמי הרישום על סך 150 ₪,
בין שלושה שבועות עד שבועיים לפני הסדנה חיוב של דמי הרישום ומקדמה, על סך 450 ₪,
משבועיים ועד שבוע לפני הסדנה חיוב של 600 ₪,
משבוע לפני הסדנה תשלום מלא של כל הסכום לסדנה,

במקרה רציני משפחתי או מחלה החזר מלא עד יומיים לפני הריטריט פחות 450 ש"ח עם אישורי מחלה וכו .

אפשרות מציאת משתתף במקומך (אחריות על המבטל) בכל עת.

יצירת קשר
טופס הרשמה

ריטריט ויפסנה בנאות סמדר

16-19 לנובמבר 2022 רביעי עד שבת

מלאו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהתאם לפניות החדרים נשלח לכם לינק לבצע את התשלום. טופס ההרשמה אינו משריין את מקומכם. רק לאחר העברת התשלום מקומכם ישוריין סופית. תודה