ריטריט ויפסנא בשתיקה

ארבעה ימים בנאות סמדר

עם סטיבן פולדר ושימי לוי

ריטריט הוא הזדמנות לחזור לעצמנו, לעסוק באופן מלא בחיינו ולפתח בהירות תודעתית ואיכויות של הלב. נקדיש את הימים להיזכרות בטבע העמוק שלנו בנוכחות רכה ובעדינות, נחקור את החופש הבסיסי שלנו.

בתרגול נעמיק את האפשרות לנוע מאשמה בושה, כעס ופחד. לרכות, אמון, קרבה ויציבות. הריטריט ייתן מקום לשתי הכנפיים בתרגול הבודהיסטי – חוכמה וחמלה.

הריטריט מתקיים בשלוות יופיו הקסום של נאות סמדר והמדבר הנמצא באזור של אפס התרעות, כך שתהיה לנו הזדמנות לחוות את השילוב בין תרגול מדיטציה בשתיקה עם שהייה בטבע, בתנאים טובים עם אולם נעים, חדרים נוחים וממוזגים.

תצא רשימת טרמפים לריטריט.

על הריטריט

הריטריט יתן מקום לשתי הכנפיים בתרגול הבודהיסטי – חוכמה וחמלה, הריטריט מציע מרחב שקט ובטוח המאפשר להיעזר בכלים של החוכמה הבודהיסטית (העתיקה והמודרנית) כדי להתמודד ולהתחזק בתקופה זו. הסדנה מיועדת עד 38 משתתפים. הישיבה תתקיים באולם מקסים ואינטימי, ממוזג העשוי מלבני אדמה.
השתיקה מציעה מרחב מדיטטיבי של תרגול והתבוננות פנימית, כדי לפתח את האפשרות לחזק את החוסן הפנימי וחיבור לעצמנו. המדבר מציע לנו שקט, יופי, רקיע זרוע כוכבים, דממה פנימית וחיצונית במרחב של אפס התרעות. השתתפות בריטריט ויפאסנה היא הזדמנות נדירה להתנתק מחיי היומיום המורכבים בתקופה זו, על ידי התרחקות זמנית מהרעש והלחץ של המלחמה, אנחנו יוצרים סביבה אידיאלית לעבודה פנימית. השקט עוזר להשקיט את המוח ומאפשר לנו להתבונן במחשבות ובתחושות ללא הסטרס מסביב. בריטריט נעמיק את האפשרות בתרגול לנוע מאשמה בושה, כעס ופחד. לרכות, אמון, קרבה ויציבות. נפגוש את מכלול החוויות בבהירות ובאמון מתוך רכות וחמלה.

הריטריט מספק גם קהילה תומכת והדרכה ממורים ותיקים עם ניסיון תרגול של עשרות שנים. זוהי חוויה טרנספורמטיבית שמקדמת מודעות, גילוי עצמי ושלווה פנימית. הריטריט יתקיים בדממה, ויכלול לימוד ותרגול של מדיטציה בישיבה, עמידה ועם הליכות מדיטטיביות בשקט המדברי, הרצאות בנושא תורת הרוח הבודהיסטית, מפגשים עם המורים בקבוצות קטנות. בריטריט מפקידים טלפונים וההפקה מגבה את הריטריט עם טלפון חרום שינתן עבור כולם להודעות מהבית בעת הצורך ותסייע לכל משתתף עם בקשה או עזרה כדי להגיע לריטריט להרפות ולתרגל.

בריטריט יוגש אוכל צמחוני וטבעוני טעים ומדויק, פינת קפה ותה פתוחה כל היום. בארוחות יהיה אפשרות של לחם ללא גלוטן.
אנחנו פה לכל שאלה עבורכם, נשמח לסייע

על המקום

הריטריט מתקיים במרכז האירוח נאות סמדר, המציע את שלוות יופיו הקסום של המדבר בתוך חדרים אקולוגיים יפים ומפנקים, עם פינות ירוקות, מטופחים באהבה וחיבור לטבע העוצמתי שמקיף את המקום. המרחב השקט של המדבר יחד עם היופי של מרכז האירוח תומכים מאוד ביכולתנו להניח את המתחים של היומיום ולהתפנות להקשבה והתבוננות פנימה והחוצה. תנאי המקום היפים, המוקפים במדבר רחב-ידיים, מהווים תנאים אידיאליים למפגש אינטימי וצלול עם עצמנו, עם הכוחות והמשאבים העמוקים שלנו, ועם מעיין הכוח, החוכמה והאהבה הקיים בנו. הקיבוץ נמצא באזור של אפס התרעות . ויש בו כיתת כוננות וצבא בסמוך.

קיבוץ נאות סמדר – שוכן בנגב הדרומי מעל הערבה, הקיבוץ הוקם ב-1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. נאות סמדר הוקמה מתוך מסע מרתק של מחקר והתבוננות, והיא נבחנת מדי יום בחיים המשותפים ובעשייה המשותפת של חברים הגרים בקביעות ומתנדבים. מתחם הסדנאות נמצא כסמוך לקיבוץ עצמו באזור מבודד ושקט המשקיף על הרי אדום המרהיבים. הנסיעה מתל אביב כשלוש שעות ללא עצירה. תהיה רשימת טרמפים לסדנה כדי לחלוק את הנסיעה יחדיו.

המורות בסדנה

The teachers

סטיבן פולדר

ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד ומורה הבכיר של "עמותת תובנה". מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975, מאז בילה שנים רבות בהודו וקיבל הדרכתם של מורים שונים מבורמה, הודו והמערב. סטיבן מלמד מזה כ-30 שנים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. סטיבן דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה. סטיבן פרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. שני ספרים אחרונים כוללים את הספר רב המכר: "ערות בחיי היומיום". מתגורר בכליל עם משפחתו, כפר אקולוגי גלילי שבהקמתו לקח חלק
לאתר המורה

מתרגלת, מלמדת ולומדת דהרמה ומדיטציה משנת 1989. מתוכן, ארבע וחצי שנים כנזירה במנזרים בודהיסטים (תרהוודה) בתאילנד.​

שימי מנחה סדנאות של ויפאסנה ובעשייתה רואה חשיבות להבאת תשומת הלב לחיי היום יום . מחלוצות תחום המיינדפולנס והתאמתו לילדים. מפתחת תוכנית "שפת הקשב" לטיפוח מיומנויות קשב (מיינדפולנס) בילדים ובמערכת החינוך. מתגוררת עם משפחתה במעגן מיכאל.
לאתר המורה

דאנה למורים – כלכלת הלב הבודהיסטי לפי המסורת הבודהיסטית המורות אינן מקבלות שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרות לכל אחת ואחד מהמשתתפים לשלם בסוף הריטריט למורות באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית. דאנה הוא מונח שמקורו במזרח ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול הרוחני: כאשר אנחנו נותנים 'דאנה', אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. מאז ימי הבודהה ועד ימינו אנו, הלימוד והתרגול ניתנו על ידי המורים ללא תנאי, וללא קשר למצב המגדרי, הסוציולוגי או הכלכלי של התלמיד. התמיכה במורים מבטאת את ההדדיות ואת הקשר וההזנה שבין הנתינה והקבלה, בין המורה לתלמיד.

ההרשמה לריטריט הסתיימה, מוזמנים להירשם לרשימת המתנה בסוג חדר בו אתם מעוניינים. תודה

סוגי האירוח בנאות סמדר

מחירי האירוח כוללים שלושה לילות בנאות סמדר, הפקה וארוחות לכל אורך השהות ומע"מ (לא כולל את הדאנה למורות).
תצא חשבונית עסקית עבור סדנה מקצועית המתאימה לעצמאים ולאנשי מקצוע במידת הצורך.

חדר אירוח ל-2 אורחים

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת, עם 2 מיטות יחיד.( התמונה להדגמה בלבד )
מחיר לאדם לכל השהות: 2,550 ₪

חדר פרטי

מבני האירוח משלבים בוץ מקומי, מערכת החשמל סולארית בחדר יש מזגן, שירותים ומקלחת ומיטה זוגית
במחיר של: 3,180 ₪

יורט עשוי מבוץ גדול ל3-4 אנשים

בקתת בוץ אקולוגית מרווחת, מיוחדת וממוזגת, עם מרפסת גדולה המשקיפה למדבר ולהרי אדום. עם מזגן, מקלחת ושירותים ומיטות יחיד.
במחיר של 3 בחדר: 2,400 ₪
מחיר של 4 בחדר: 2,250 ש"ח

תמונות מסדנאות קודמות

הרשמה לסדנה בהמשך העמוד

תנאי רישום ותשלום

לרישום לסדנה יש ללחוץ על טופס ההרשמה ולמלא אותו. אם יש הערות או שאלות, אתם מוזמנים לכתוב בסוף הטופס ואנו נחזור אליכם עם תשובות במייל. לאחר הרישום לסדנה, ישלח לכם מייל עם לינק לתשלום עם אפשרות לעד 3 תשלומים ללא ריבית. מקומכם ישמר 4 ימים עד התשלום. ( לזקוקים בסיוע לחלוקה ליותר תשלומים אנא כתבו לנו ונעזור) תפתח רשימת טרמפים לטובת המתרגלים לפני הסדנה.

בתקופה מורכבת זו, במקרה של ביטול הריטריט ע"י ההפקה יוחזר התשלום למשתתף באופן מידי, פחות עמלות רישום וביטול של 100 ש"ח למשתתף או אפשרות השתתפות בתאריך חדש במקרה של דחייה.
לאור התקופה הגמשנו את מדיניות הביטולים: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הריטריט בעלות של 200 ש"ח, שבועיים עד שבוע לפני הריטריט 900 ש"ח,
ביטול השתתפות בין שבוע ליומיים לפני הריטריט מחצית מהסכום. יומיים לפני ועד תחילת הריטריט הסכום המלא.
במקרי חרום אישי או משפחתי עד תחילת הריטריט, החזר כספי מלא פחות דמי הרישום של 200 ₪,
אפשרות מציאת משתתף במקומך בכל עת, שנדע ימים שקטים לקיום ריטריט מיטיב.

טופס הרשמה

ריטריט ויפסנא בנאות סמדר

8-11 במאי -רביעי עד שבת 2024

מלאו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהתאם לפניות החדרים נשלח לכם לינק לבצע את התשלום. טופס ההרשמה אינו משריין את מקומכם. רק לאחר העברת התשלום מקומכם ישוריין סופית. תודה